0805Y0500221JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0500221JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 220PF 50V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.15741
Листови со податоци онлајн
0805Y0500221JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GJM0335C2A2R3WB01D

GJM0335C2A2R3WB01D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 1.459.002

$0.06854

C0805C103J3RECAUTO

C0805C103J3RECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 10NF 25V X7R 5%

На залиха: 1.813.236

$0.05515

C318C752G3G5TA7301

C318C752G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 7500PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

C1210C154G8JACAUTO

C1210C154G8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.15UF 10V U2J 1210

На залиха: 161.170

$0.62046

VJ0603D910JXXAT

VJ0603D910JXXAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 91PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 575.539

$0.17375

C2012JB1A336M125AC

C2012JB1A336M125AC

TDK Corporation

CAP CER 33UF 10V JB 0805

На залиха: 106.796

$1.03000

C0805C224K1REC7800

C0805C224K1REC7800

KEMET

CAP CER 0805 220NF 100V X7R

На залиха: 344.827

$0.29000

VJ0402D0R7CXCAJ

VJ0402D0R7CXCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.7PF 200V C0G/NP0 0402

На залиха: 597.442

$0.16738

CDR31BX123AMZSAT

CDR31BX123AMZSAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.012UF 50V BX 0805

На залиха: 521.757

$0.19166

C327C823F3G5TA

C327C823F3G5TA

KEMET

CAP CER 0.082UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 36.856

$2.98452

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв