1206Y1000820GAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y1000820GAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.55598
Листови со податоци онлајн
1206Y1000820GAT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C901U220JZSDAAWL20

C901U220JZSDAAWL20

KEMET

CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL

На залиха: 1.262.626

$0.07920

2225Y1000331FCT

2225Y1000331FCT

Syfer

CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 17.476

$8.01080

CC0402KRX5R7BB473

CC0402KRX5R7BB473

Yageo

CAP CER 0.047UF 16V X5R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1210Y1K50330FCT

1210Y1K50330FCT

Syfer

CAP CER 33PF 1.5KV C0G/NP0 1210

На залиха: 105.172

$1.04590

2225J4K00391MXR

2225J4K00391MXR

Syfer

CAP CER 390PF 4KV X7R 2225

На залиха: 113.928

$0.87774

GR355DD72E474KW01L

GR355DD72E474KW01L

TOKO / Murata

CAP CER 0.47UF 250V X7T 2220

На залиха: 102.034

$0.98006

1210J1000123JDT

1210J1000123JDT

Syfer

CAP CER 0.012UF 100V X7R 1210

На залиха: 148.194

$0.67479

GMC10CG470G100NTD

GMC10CG470G100NTD

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 5.000.000

$0.02000

2225J1K20681JXR

2225J1K20681JXR

Syfer

CAP CER 680PF 1.2KV X7R 2225

На залиха: 59.494

$1.84892

2225J2500563KXT

2225J2500563KXT

Syfer

CAP CER 0.056UF 250V X7R 2225

На залиха: 58.376

$1.88432

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв