VJ0603D110MXCAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603D110MXCAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 11PF 200V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.10998
Листови со податоци онлајн
VJ0603D110MXCAP PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:11 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C320C189D3G5TA

C320C189D3G5TA

KEMET

CAP CER 1.8PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 364.458

$0.27438

1812Y0500153JER

1812Y0500153JER

Syfer

CAP CER .015UF 50V X7R 1812

На залиха: 85.956

$1.27971

2225J2000180JFR

2225J2000180JFR

Syfer

CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 35.144

$3.41446

1206Y0500821FAR

1206Y0500821FAR

Syfer

CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 90.022

$1.22192

C0402C130K4HACAUTO

C0402C130K4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 13PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 7.704.160

$0.01298

1808Y0500101MDR

1808Y0500101MDR

Syfer

CAP CER 100PF 50V X7R 1808

На залиха: 239.343

$0.41781

2220J0630222JFR

2220J0630222JFR

Syfer

CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 40.824

$2.69444

VJ0603D620JLBAJ

VJ0603D620JLBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 62PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 569.216

$0.17568

0603Y0500120GFT

0603Y0500120GFT

Syfer

CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 300.129

$0.33319

2225J2K50392JXT

2225J2K50392JXT

Syfer

CAP CER 3900PF 2.5KV X7R 2225

На залиха: 37.251

$3.22136

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв