2225J1000391FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J1000391FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$7.41734
Листови со податоци онлајн
2225J1000391FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RHS7J2D472J1A2H01B

RHS7J2D472J1A2H01B

TOKO / Murata

CAP CER 4700PF 200V UNJ RADIAL

На залиха: 299.222

$0.33420

1210J0100470JCR

1210J0100470JCR

Syfer

CAP CER 47PF 10V C0G/NP0 1210

На залиха: 256.383

$0.39004

2220J5000103JXT

2220J5000103JXT

Syfer

CAP CER 10000PF 500V X7R 2220

На залиха: 72.607

$1.51500

C0603C221M4HAC7867

C0603C221M4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 220PF 16V ULTRA STA

На залиха: 17.094.017

$0.00585

GCM188R71H122JA37D

GCM188R71H122JA37D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 3.131.850

$0.03193

CAS18C222MARGC

CAS18C222MARGC

KEMET

SFTY 1812 2.2NF X2 250 X7R 20%

На залиха: 104.322

$1.05442

VJ0603Y471JXBCW1BC

VJ0603Y471JXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 100V X7R 0603

На залиха: 2.932.551

$0.03410

CC1206JRNPO0BN330

CC1206JRNPO0BN330

Yageo

CAP CER 33PF 100V NPO 1206

На залиха: 344.827

$0.29000

0805J0100123FCR

0805J0100123FCR

Syfer

CAP CER 0.012UF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 111.346

$0.89810

2220J0630332JCT

2220J0630332JCT

Syfer

CAP CER 3300PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 57.734

$1.90526

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв