0603J1000820GFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J1000820GFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.30855
Листови со податоци онлајн
0603J1000820GFT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J0250272JDT

0603J0250272JDT

Syfer

CAP CER 2700PF 25V X7R 0603

На залиха: 511.299

$0.19558

C901U360JVSDCA7317

C901U360JVSDCA7317

KEMET

CAP CER 36PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 886.053

$0.11286

0603Y0500820JAT

0603Y0500820JAT

Syfer

CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 511.299

$0.19558

1825Y1K00101KCR

1825Y1K00101KCR

Syfer

CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1825

На залиха: 77.051

$1.42761

1210J0164P70DFR

1210J0164P70DFR

Syfer

CAP CER 4.7PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 141.779

$0.70532

2225Y1K00392GCR

2225Y1K00392GCR

Syfer

CAP CER 3900PF 1KV C0G/NP0 2225

На залиха: 20.828

$6.24134

CC0805KRX7RBBB332

CC0805KRX7RBBB332

Yageo

CAP CER X7R 0805

На залиха: 2.876.042

$0.03477

VJ1206A150JXCMC

VJ1206A150JXCMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.303.441

$0.07672

C325C751J3G5TA

C325C751J3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 750PF 25V C0G 5%

На залиха: 924.983

$0.10811

C0805C390F1GACTU

C0805C390F1GACTU

KEMET

CAP CER 39PF 100V NP0 0805

На залиха: 328.439

$0.30447

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв