1812J0630821KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812J0630821KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 820PF 63V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.67033
Листови со податоци онлајн
1812J0630821KCR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MA0805YV684M500

MA0805YV684M500

Meritek

CAP CER 0.68UF 50V Y5V 0805

На залиха: 2.386.634

$0.04190

2220Y0250184GCT

2220Y0250184GCT

Syfer

CAP CER 0.18UF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 19.024

$7.35910

C315C820G2G5TA

C315C820G2G5TA

KEMET

CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 311.808

$0.32071

0805J0160330JCR

0805J0160330JCR

Syfer

CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 786.658

$0.12712

C1005C0G1H102J050BE

C1005C0G1H102J050BE

TDK Corporation

SOFT TERMINATION,0402,C0G,50V,1N

На залиха: 454.545

$0.22000

1111J1000180KQT

1111J1000180KQT

Syfer

CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 1111

На залиха: 101.875

$0.98159

0603J0630332KXR

0603J0630332KXR

Syfer

CAP CER 3300PF 63V X7R 0603

На залиха: 896.539

$0.11154

1210Y6300183MXT

1210Y6300183MXT

Syfer

CAP CER 0.018UF 630V X7R 1210

На залиха: 266.162

$0.37571

VJ1206A221KLCAJ32

VJ1206A221KLCAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 220 PF 200V NP0(C0G) 120

На залиха: 200.360

$0.49910

1808Y1K00120KFR

1808Y1K00120KFR

Syfer

CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 187.931

$0.53211

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв