C327C151K3G5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C327C151K3G5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.10633
Листови со податоци онлајн
C327C151K3G5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.320" (8.13mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C328C680GAG5TA7301

C328C680GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 322.009

$0.31055

1825Y0250473JCR

1825Y0250473JCR

Syfer

CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 1825

На залиха: 38.925

$3.08280

VJ0603D4R7DLXAJ

VJ0603D4R7DLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 843.739

$0.11852

CC1206JPNPO9BN270

CC1206JPNPO9BN270

Yageo

CAP CER NPO 1206

На залиха: 2.483.854

$0.04026

VJ0805A181FXQPW1BC

VJ0805A181FXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.813.236

$0.05515

0805Y2000331FQT

0805Y2000331FQT

Syfer

CAP CER 330PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 53.037

$2.07402

C0805X241G8HAC7800

C0805X241G8HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 240PF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.899.391

$0.03449

D102M20Z5UF6TJ5R

D102M20Z5UF6TJ5R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 1000PF 50V Z5U RADIAL

На залиха: 3.006.614

$0.03326

VJ1206Y471JLEAJ32

VJ1206Y471JLEAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 470 PF 500V X7R 1206 PB

На залиха: 72.005

$1.52766

A181K15C0GH5UAA

A181K15C0GH5UAA

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 1.389.854

$0.07195

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв