QCCT102Q1R5C1GV002E

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
QCCT102Q1R5C1GV002E
Производителот
Johanson Technology
Опис
HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.10341
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.5 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.046" (1.17mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SR401A393JARTR1

SR401A393JARTR1

Elco (AVX)

CAP CER 0.039UF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 60.260

$1.82540

2225J0500150FFT

2225J0500150FFT

Syfer

CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 9.731

$11.30374

1808Y0160823KDT

1808Y0160823KDT

Syfer

CAP CER 0.082UF 16V X7R 1808

На залиха: 180.626

$0.55363

885012205030

885012205030

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 6800PF 16V X7R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

VJ0805D910FXBAP

VJ0805D910FXBAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 91PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 85.826

$1.28166

1825J1K20150FCR

1825J1K20150FCR

Syfer

CAP CER 15PF 1.2KV C0G/NP0 1825

На залиха: 25.451

$4.71492

CKC18C153JWGAC7800

CKC18C153JWGAC7800

KEMET

KC-LINK 1812 15NF 650VDC C0G

На залиха: 71.682

$1.53454

C1210C180G1HAC7800

C1210C180G1HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 18PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.449.485

$0.06899

1210Y0630680GAT

1210Y0630680GAT

Syfer

CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 94.907

$1.15902

0805Y0630561JDT

0805Y0630561JDT

Syfer

CAP CER 560PF 63V X7R 0805

На залиха: 408.646

$0.24471

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв