VJ0402D1R3CLAAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402D1R3CLAAC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1.3PF 50V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.17066
Листови со податоци онлајн
VJ0402D1R3CLAAC PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.3 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.024" (0.61mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
100A3R3CW150XT

100A3R3CW150XT

American Technical Ceramics

CAP CER 3.3PF 150V P90 0505

На залиха: 41.666

$2.64000

1210J5000270GAR

1210J5000270GAR

Syfer

CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 131.728

$0.75914

0612YC334KAT2V

0612YC334KAT2V

Elco (AVX)

CAP CER 0.33UF 16V X7R 0612

На залиха: 204.060

$0.49005

C1206C132G3HAC7800

C1206C132G3HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.3NF 25V ULTRA STA

На залиха: 2.300.437

$0.04347

D103Z29Y5VH6UL2R

D103Z29Y5VH6UL2R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 10000PF 100V Y5V RADIAL

На залиха: 2.234.636

$0.04475

CC0805KKX5R8BB225

CC0805KKX5R8BB225

Yageo

CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805

На залиха: 303.030

$0.33000

0603J0250180FFR

0603J0250180FFR

Syfer

CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 119.266

$0.83846

1210J0630222KAT

1210J0630222KAT

Syfer

CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 161.681

$0.61850

C1206C223J5RACTU

C1206C223J5RACTU

KEMET

CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206

На залиха: 188.679

$0.53000

0505J3000360FQT

0505J3000360FQT

Syfer

CAP CER 36PF 300V C0G/NP0 0505

На залиха: 43.938

$2.50348

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв