C0805X129B1HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805X129B1HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 1.2PF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04891
Листови со податоци онлајн
C0805X129B1HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.2 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J2500270FUT

0603J2500270FUT

Syfer

CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 122.642

$0.81538

0505J1500430KQT

0505J1500430KQT

Syfer

CAP CER 43PF 150V C0G/NP0 0505

На залиха: 213.369

$0.46867

1206Y0630273KER

1206Y0630273KER

Syfer

CAP CER 0.027UF 63V X7R 1206

На залиха: 355.239

$0.28150

C325C184J3G5TA

C325C184J3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 180NF 25V C0G 5%

На залиха: 205.389

$0.48688

GJM0335C1HR33WB01D

GJM0335C1HR33WB01D

TOKO / Murata

CAP CER 0.33PF 50V C0G/NP0 0201

На залиха: 588.235

$0.17000

1206Y2500391MDT

1206Y2500391MDT

Syfer

CAP CER 390PF 250V X7R 1206

На залиха: 340.622

$0.29358

VJ1206A102JXQCW1BC

VJ1206A102JXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 1206

На залиха: 2.239.140

$0.04466

1825Y0100473JXT

1825Y0100473JXT

Syfer

CAP CER 0.047UF 10V X7R 1825

На залиха: 47.577

$2.31202

12065F104K4T2A

12065F104K4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206

На залиха: 344.827

$0.29000

VJ1206Y222KXACW1BC

VJ1206Y222KXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200PF 50V X7R 1206

На залиха: 1.408.847

$0.07098

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв