FK18C0G2E101JN006

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FK18C0G2E101JN006
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 100PF 250V C0G RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08558
Листови со податоци онлајн
FK18C0G2E101JN006 PDF
 • серија:FK
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • капацитет:100 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.217" (5.50mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J0160151GFR

2220J0160151GFR

Syfer

CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.041

$5.19148

2220J2K50392MXT

2220J2K50392MXT

Syfer

CAP CER 3900PF 2.5KV X7R 2220

На залиха: 71.586

$1.53661

1206J2000152KFR

1206J2000152KFR

Syfer

CAP CER 1500PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 255.010

$0.39214

VJ1206Y102KXBAC

VJ1206Y102KXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 100V X7R 1206

На залиха: 1.901.502

$0.05259

C907U300JZSDAA7317

C907U300JZSDAA7317

KEMET

CAP CER 30PF 440VAC SL RADIAL

На залиха: 901.875

$0.11088

UVK105CG5R1JW-F

UVK105CG5R1JW-F

TAIYO YUDEN

CAP CER 5.1PF 50V C0G 0402

На залиха: 416.666

$0.24000

0603J5005P60BCT

0603J5005P60BCT

Syfer

CAP CER 5.6PF 500V C0G/NP0 0603

На залиха: 274.235

$0.36465

CC0805BPNPO9BN3R3

CC0805BPNPO9BN3R3

Yageo

CAP CER NPO 0805

На залиха: 4.520.795

$0.02212

C316C271K3G5TA

C316C271K3G5TA

KEMET

CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

$0.10633

1206Y1K00120FAT

1206Y1K00120FAT

Syfer

CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 87.392

$1.25869

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв