1812Y0250392KDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0250392KDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3900PF 25V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.02417
Листови со податоци онлајн
1812Y0250392KDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3900 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C323C139DAG5TA7301

C323C139DAG5TA7301

KEMET

CAP CER 1.3PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 388.742

$0.25724

VJ1808Y331MXEAT5Z

VJ1808Y331MXEAT5Z

Vishay / Vitramon

CAP CER 330PF 500V X7R 1808

На залиха: 160.005

$0.62498

1825Y1000270FCT

1825Y1000270FCT

Syfer

CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 17.542

$7.98056

C317C362K3G5TA

C317C362K3G5TA

KEMET

CAP CER 3600PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

SR215A102KARTR1

SR215A102KARTR1

Elco (AVX)

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 566.123

$0.17664

0805J0503P90BAT

0805J0503P90BAT

Syfer

CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 153.534

$0.65132

C1206X102JARECAUTO

C1206X102JARECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 1NF 250V X7R 5%

На залиха: 815.660

$0.12260

1808Y0160151FFT

1808Y0160151FFT

Syfer

CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 74.118

$1.48411

FK18C0G2E101JN006

FK18C0G2E101JN006

TDK Corporation

CAP CER 100PF 250V C0G RADIAL

На залиха: 1.168.497

$0.08558

2220J0160151GFR

2220J0160151GFR

Syfer

CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.041

$5.19148

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв