2220Y0630103JDT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y0630103JDT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 10000PF 63V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.30244
Листови со податоци онлајн
2220Y0630103JDT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805A680GLEAJ32

VJ0805A680GLEAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 68 PF 500V NP0(C0G) 0805

На залиха: 119.502

$0.83680

C322C132GAG5TA7301

C322C132GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 1300PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

VJ1206V155ZXXRW1BC

VJ1206V155ZXXRW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.5UF 25V Y5V 1206

На залиха: 629.643

$0.15882

C0805C822KBRACTU

C0805C822KBRACTU

KEMET

CAP CER 8200PF 630V X7R 0805

На залиха: 416.666

$0.24000

CGA5L3X8R1C475M160AD

CGA5L3X8R1C475M160AD

TDK Corporation

CAP CER 4.7UF 16V X8R 1206 EPOXY

На залиха: 105.769

$1.04000

1808J2500471JDT

1808J2500471JDT

Syfer

CAP CER 470PF 250V X7R 1808

На залиха: 177.031

$0.56487

C0603X202F4HAC7867

C0603X202F4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 2NF 16V ULTRA STABL

На залиха: 1.310.444

$0.07631

C326C160G3G5TA

C326C160G3G5TA

KEMET

CAP CER 16PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 301.241

$0.33196

1812J2000103MDR

1812J2000103MDR

Syfer

CAP CER 10000PF 200V X7R 1812

На залиха: 103.263

$0.96840

VJ1812Y563JXEAT

VJ1812Y563JXEAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.056UF 500V X7R 1812

На залиха: 219.630

$0.45531

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв