VJ0805A102FXJPW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805A102FXJPW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.09570
Листови со податоци онлајн
VJ0805A102FXJPW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1111J100P500DQT

1111J100P500DQT

Syfer

CAP CER 0.5PF 100V C0G/NP0 1111

На залиха: 132.952

$0.75215

2220J5K00391GCT

2220J5K00391GCT

Syfer

CAP CER 390PF 5KV C0G/NP0 2220

На залиха: 57.372

$1.91728

C410C242F1G5TA

C410C242F1G5TA

KEMET

CAP CER 2400PF 100V C0G AXIAL

На залиха: 426.202

$0.23463

1206J3000301GQT

1206J3000301GQT

Syfer

CAP CER 300PF 300V C0G/NP0 1206

На залиха: 96.564

$1.13914

A562M15X7RK5TAA

A562M15X7RK5TAA

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 5600PF 200V X7R AXIAL

На залиха: 1.488.095

$0.06720

K122M15X7RF53L2

K122M15X7RF53L2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL

На залиха: 2.416.626

$0.04138

1825Y5000121FCR

1825Y5000121FCR

Syfer

CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1825

На залиха: 20.609

$6.30770

0505J2502P00DQT

0505J2502P00DQT

Syfer

CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 0505

На залиха: 203.074

$0.49243

VJ0603D130FLXAC

VJ0603D130FLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 13PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 136.705

$0.73150

2225J2500120GCT

2225J2500120GCT

Syfer

CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 2225

На залиха: 29.470

$4.07188

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв