C1210X124F5JAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1210X124F5JAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.12UF 50V U2J 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.70640
Листови со податоци онлајн
C1210X124F5JAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm U2J Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.12 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C17CF751J-1UN-X1T

C17CF751J-1UN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 1111

На залиха: 51.941

$2.11778

1812JA250561MXRSY2

1812JA250561MXRSY2

Syfer

CAP CER 560PF 250V X7R 1812

На залиха: 102.838

$0.97240

2225Y2K50681KXT

2225Y2K50681KXT

Syfer

CAP CER 680PF 2.5KV X7R 2225

На залиха: 67.382

$1.63246

1825J0160393MXR

1825J0160393MXR

Syfer

CAP CER 0.039UF 16V X7R 1825

На залиха: 68.206

$1.61274

1206J1K02P20HQT

1206J1K02P20HQT

Syfer

CAP CER 2.2PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 105.072

$1.04690

C0805C330K3HACAUTO

C0805C330K3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 33PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 4.833.252

$0.02069

TMK042CG070DD-W

TMK042CG070DD-W

TAIYO YUDEN

CAP CER 7PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 18.416.206

$0.00543

C0603S153K3RACTU

C0603S153K3RACTU

KEMET

CAP CER 0.015UF 25V X7R 0603

На залиха: 277.777

$0.36000

K222K15X7RH5TH5

K222K15X7RH5TH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 2.176.752

$0.04594

C326C511K3G5TA

C326C511K3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 510PF 25V C0G 10%

На залиха: 940.468

$0.10633

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв