1808JA250221KXRPY2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808JA250221KXRPY2
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 220PF 250V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.71120
Листови со податоци онлајн
1808JA250221KXRPY2 PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:220 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Voltage
 • оценки:X1
 • апликации:Safety
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1111J6304P00HQT

1111J6304P00HQT

Syfer

CAP CER 4PF 630V C0G/NP0 1111

На залиха: 41.164

$2.67219

2225Y2K00223JXR

2225Y2K00223JXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 2KV X7R 2225

На залиха: 29.877

$4.01646

HV3640Y122KX6ATHV

HV3640Y122KX6ATHV

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.2 NF 6KV X7R 3640

На залиха: 19.694

$7.10874

VJ0805D221MXBAR

VJ0805D221MXBAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 100V NP0 0805

На залиха: 393.948

$0.25384

2225Y2000682KCR

2225Y2000682KCR

Syfer

CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 37.696

$2.91802

C0805C391F1HACAUTO

C0805C391F1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 390PF 100V ULTRA ST

На залиха: 1.950.078

$0.05128

GRM2165C1H241JA01D

GRM2165C1H241JA01D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 3.741.114

$0.02673

2225J2K50120GCR

2225J2K50120GCR

Syfer

CAP CER 12PF 2.5KV C0G/NP0 2225

На залиха: 38.202

$3.14118

C324C124J3G5TA

C324C124J3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 120NF 25V C0G 5%

На залиха: 205.389

$0.48688

1808J3K00680GCR

1808J3K00680GCR

Syfer

CAP CER 68PF 3KV C0G/NP0 1808

На залиха: 168.918

$0.59200

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв