1111J6301P00CQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1111J6301P00CQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1PF 630V C0G/NP0 1111
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.81839
Листови со податоци онлајн
1111J6301P00CQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1111 (2828 Metric)
 • големина / димензија:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.070" (1.78mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C316C169C3G5TA7301

C316C169C3G5TA7301

KEMET

CAP CER 1.6PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 375.968

$0.26598

C1206X153M1GECAUTO

C1206X153M1GECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 15NF 100V C0G 20%

На залиха: 481.510

$0.20768

1825J2K50151GCT

1825J2K50151GCT

Syfer

CAP CER 150PF 2.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 40.470

$2.71800

1808Y1K50221KXR

1808Y1K50221KXR

Syfer

CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1808

На залиха: 244.768

$0.40855

CC0603JRNPO0BN180

CC0603JRNPO0BN180

Yageo

CAP CER 18PF 100V C0G/NPO 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

PE0100BJ80038BG1

PE0100BJ80038BG1

Vishay / Beyschlag

CAP CER 80PF 15KV R16 DISK

На залиха: 87

$1256.19000

VJ0805A620JXAMP

VJ0805A620JXAMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 62PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.893.939

$0.05280

1808J1000472MXR

1808J1000472MXR

Syfer

CAP CER 4700PF 100V X7R 1808

На залиха: 366.246

$0.27304

2225Y2K00100GCR

2225Y2K00100GCR

Syfer

CAP CER 10PF 2KV C0G/NP0 2225

На залиха: 33.221

$3.61214

1111Y1502P10BQT

1111Y1502P10BQT

Syfer

CAP CER 2.1PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 132.062

$0.75722

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв