C0603G154K3RAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603G154K3RAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
2616
Единечната цена
$2.40000
Листови со податоци онлајн
C0603G154K3RAC7867 PDF
 • серија:SMD Indust X7R HT175C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.15 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 175°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0402C821K8RACTU

C0402C821K8RACTU

KEMET

CAP CER 820PF 10V X7R 0402

На залиха: 1.403.902

$0.07123

C323C393G3G5TA7301

C323C393G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.039UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

1210J0630272KDT

1210J0630272KDT

Syfer

CAP CER 2700PF 63V X7R 1210

На залиха: 177.100

$0.56465

C1206C273KARACTU

C1206C273KARACTU

KEMET

CAP CER 0.027UF 250V X7R 1206

На залиха: 204.081

$0.49000

1206J2506P80CCT

1206J2506P80CCT

Syfer

CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 361.559

$0.27658

C1206C301G2GACTU

C1206C301G2GACTU

KEMET

CAP CER 300PF 200V NP0 1206

На залиха: 218.069

$0.45857

1206Y5000681GFR

1206Y5000681GFR

Syfer

CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 146.258

$0.68372

VJ0603D6R8CLXAJ

VJ0603D6R8CLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 612.144

$0.16336

VJ0805D4R3DXCAC

VJ0805D4R3DXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 4.3PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 518.726

$0.19278

2225J6300182FCR

2225J6300182FCR

Syfer

CAP CER 1800PF 630V C0G/NP0 2225

На залиха: 20.274

$6.41214

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв