0603B681K101CT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603B681K101CT
Производителот
Walsin Technology
Опис
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
81400
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
0603B681K101CT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ2225Y223JBFAT4X

VJ2225Y223JBFAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.022UF 2KV X7R 2225

На залиха: 41.964

$2.62124

2225J0630391KCT

2225J0630391KCT

Syfer

CAP CER 390PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 51.433

$2.13870

0805J2000110GQT

0805J2000110GQT

Syfer

CAP CER 11PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 127.424

$0.78478

2220Y2000823MXT

2220Y2000823MXT

Syfer

CAP CER 0.082UF 200V X7R 2220

На залиха: 62.636

$1.75616

VJ1206A1R0DXBMC

VJ1206A1R0DXBMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.041.775

$0.09599

VJ1206A5R6DXJPW1BC

VJ1206A5R6DXJPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.6PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 3.624.501

$0.02759

2225Y2K00562MXT

2225Y2K00562MXT

Syfer

CAP CER 5600PF 2KV X7R 2225

На залиха: 65.761

$1.67270

1808J1K00470GFR

1808J1K00470GFR

Syfer

CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 118.948

$0.84070

1206J6300822JXT

1206J6300822JXT

Syfer

CAP CER 8200PF 630V X7R 1206

На залиха: 366.085

$0.27316

MA0805YV563Z500

MA0805YV563Z500

Meritek

CAP CER 0.056UF 50V Y5V 0805

На залиха: 936.329

$0.10680

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв