C430C333G3G5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C430C333G3G5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.033UF 25V C0G AXIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.25601
Листови со податоци онлајн
C430C333G3G5TA PDF
 • серија:AxiMax 400 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Axial
 • големина / димензија:0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:Straight
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y2K50561MXR

2220Y2K50561MXR

Syfer

CAP CER 560PF 2.5KV X7R 2220

На залиха: 94.129

$1.16860

2225J5000220FFT

2225J5000220FFT

Syfer

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 2225

На залиха: 17.455

$8.02060

MA0603CG9R0D500

MA0603CG9R0D500

Meritek

CAP CER 9PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 9.523.809

$0.01050

2225Y0250332GFT

2225Y0250332GFT

Syfer

CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 19.387

$6.70521

1210J2500392GCR

1210J2500392GCR

Syfer

CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 101.230

$0.98784

C1210C390K3HACAUTO

C1210C390K3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 39PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 2.044.571

$0.04891

1825Y1K20182KXR

1825Y1K20182KXR

Syfer

CAP CER 1800PF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 75.204

$1.46267

CCR05CG102JM

CCR05CG102JM

KEMET

CAP CER 1000PF 100V 5% RADIAL

На залиха: 50.529

$2.17695

VJ1206A2R2DXAMC

VJ1206A2R2DXAMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.041.775

$0.09599

GCJ188R72A272MA01J

GCJ188R72A272MA01J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 4.132.231

$0.02420

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв