0805Y0630391JAR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805Y0630391JAR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 63V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.20692
Листови со податоци онлајн
0805Y0630391JAR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603C102G5GEC7867

C0603C102G5GEC7867

KEMET

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 1.390.627

$0.07191

C322C120GAG5TA

C322C120GAG5TA

KEMET

CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 301.241

$0.33196

C322C919D3G5TA

C322C919D3G5TA

KEMET

CAP CER 9.1PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 364.458

$0.27438

C0805X332KAREC7800

C0805X332KAREC7800

KEMET

CAP CER 0805 3.3NF 250V X7R

На залиха: 1.767.721

$0.05657

C1206T225K5RAC7800

C1206T225K5RAC7800

KEMET

CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206

На залиха: 38.338

$3.13000

CCD-109B331KK02

CCD-109B331KK02

Trigon Components

CAP CER 330PF 250V Y5P RADIAL

На залиха: 1.000.000

$0.10000

CQ0603CRNPO9BN7R5

CQ0603CRNPO9BN7R5

Yageo

CAP CER 7.5PF 50V NPO 0603

На залиха: 905.387

$0.11045

1206J2502P00CQT

1206J2502P00CQT

Syfer

CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 201.857

$0.49540

1812Y0500123FAT

1812Y0500123FAT

Syfer

CAP CER .012UF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 25.338

$5.13063

1812J2000102JCR

1812J2000102JCR

Syfer

CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 134.403

$0.74403

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв