TMK021CG0R7BK5W

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TMK021CG0R7BK5W
Производителот
TAIYO YUDEN
Опис
CAP CER 0.7PF 25V NP0 008004
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
9447
Единечната цена
$0.52000
Листови со податоци онлајн
TMK021CG0R7BK5W PDF
 • серија:M
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.7 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:008004 (0201 Metric)
 • големина / димензија:0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.006" (0.14mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805X332M2GEC7210

C0805X332M2GEC7210

KEMET

CAP CER 0805 3.3NF 200V C0G

На залиха: 1.855.287

$0.05390

C0805C182G5GALTU

C0805C182G5GALTU

KEMET

CAP CER 1800PF 50V NP0 0805

На залиха: 371.057

$0.26950

1206J630P700HQT

1206J630P700HQT

Syfer

CAP CER 0.7PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 120.092

$0.83269

VJ0805Y181KXJCW1BC

VJ0805Y181KXJCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 16V X7R 0805

На залиха: 1.585.037

$0.06309

0603Y0500220JCR

0603Y0500220JCR

Syfer

CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 794.091

$0.12593

600S330GT250XT

600S330GT250XT

American Technical Ceramics

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 94.827

$1.16000

1825Y2500103FCT

1825Y2500103FCT

Syfer

CAP CER 10000PF 250V C0G 1825

На залиха: 10.967

$10.03002

1206J0630120FCR

1206J0630120FCR

Syfer

CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 154.432

$0.64753

C0603Y183M9RAC7867

C0603Y183M9RAC7867

KEMET

CER CAP

На залиха: 1.181.334

$0.08465

VJ1206Y474KXJAT

VJ1206Y474KXJAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.47UF 16V X7R 1206

На залиха: 629.683

$0.15881

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв