1812Y0160224JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0160224JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.97726
Листови со податоци онлајн
1812Y0160224JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.22 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y1500180KQT

0603Y1500180KQT

Syfer

CAP CER 18PF 150V C0G/NP0 0603

На залиха: 340.669

$0.29354

C3216X8R1E105K160AA

C3216X8R1E105K160AA

TDK Corporation

CAP CER 1UF 25V X8R 1206

На залиха: 200.000

$0.50000

06035C821J4T2A

06035C821J4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 820PF 50V X7R 0603

На залиха: 1.819.836

$0.05495

0603J0500102KCT

0603J0500102KCT

Syfer

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 737.898

$0.13552

1210J2000681KAR

1210J2000681KAR

Syfer

CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 171.191

$0.58414

VJ0603D330GXPAJ

VJ0603D330GXPAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 594.177

$0.16830

885012207044

885012207044

Würth Elektronik Midcom

CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C0805X223K4RECAUTO7210

C0805X223K4RECAUTO7210

KEMET

CAP CER 0805 22NF 16V X7R 10%

На залиха: 1.583.782

$0.06314

0805Y0630471FQT

0805Y0630471FQT

Syfer

CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 49.985

$2.20066

C1210X361J8HAC7800

C1210X361J8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 360PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.269.680

$0.07876

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв