C0805X103MARECAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805X103MARECAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 10NF 250V X7R 20%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06675
Листови со податоци онлајн
C0805X103MARECAUTO PDF
 • серија:ESD SMD Auto X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y2000821JXT

0603Y2000821JXT

Syfer

CAP CER 820PF 200V X7R 0603

На залиха: 741.289

$0.13490

VJ0603Y392MLBAJ32

VJ0603Y392MLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 3900 PF 100V X7R 0603 PB

На залиха: 335.086

$0.29843

0603Y0632P70BCT

0603Y0632P70BCT

Syfer

CAP CER 2.7PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 259.767

$0.38496

1210J0250154JXT

1210J0250154JXT

Syfer

CAP CER 0.15UF 25V X7R 1210

На залиха: 209.912

$0.47639

1825Y0160563MXR

1825Y0160563MXR

Syfer

CAP CER 0.056UF 16V X7R 1825

На залиха: 63.149

$1.74191

0603J0100392GCR

0603J0100392GCR

Syfer

CAP CER 3900PF 10V C0G/NP0 0603

На залиха: 336.802

$0.29691

2220J2500334JXR

2220J2500334JXR

Syfer

CAP CER 0.33UF 250V X7R 2220

На залиха: 46.409

$2.37020

VJ0603D151FXXAJ

VJ0603D151FXXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 122.058

$0.81928

1812Y0100472KCR

1812Y0100472KCR

Syfer

CAP CER 4700PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 136.608

$0.73202

1206Y2000472MDT

1206Y2000472MDT

Syfer

CAP CER 4700PF 200V X7R 1206

На залиха: 340.622

$0.29358

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв