1825J0630223FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825J0630223FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.022UF 63V C0G/NP0 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$8.89182
Листови со податоци онлајн
1825J0630223FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.022 µF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J1K20820FCT

1808J1K20820FCT

Syfer

CAP CER 82PF 1.2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 102.241

$1.07588

1206Y6300222JXR

1206Y6300222JXR

Syfer

CAP CER 2200PF 630V X7R 1206

На залиха: 383.362

$0.26085

2225Y2000470JFR

2225Y2000470JFR

Syfer

CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 32.545

$3.68718

2220Y4K00151FCR

2220Y4K00151FCR

Syfer

CAP CER 150PF 4KV C0G/NP0 2220

На залиха: 38.320

$3.13152

VJ0603D430MLBAJ

VJ0603D430MLBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 43PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 874.202

$0.11439

C316C911FAG5TA

C316C911FAG5TA

KEMET

CAP CER 910PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 188.033

$0.53182

1825Y5000822GCR

1825Y5000822GCR

Syfer

CAP CER 8200PF 500V C0G/NP0 1825

На залиха: 38.667

$3.10338

1206Y2K02P40HQT

1206Y2K02P40HQT

Syfer

CAP CER 2.4PF 2000V C0G/NP0 1206

На залиха: 99.861

$1.10153

0505Y0505P60HQT

0505Y0505P60HQT

Syfer

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 53.430

$2.05873

2220Y0630221FFT

2220Y0630221FFT

Syfer

CAP CER 220PF 63V C0G/NP0 2220

На залиха: 9.490

$11.59074

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв