C0805C822J5RACTU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C822J5RACTU
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 8200PF 50V X7R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
6122
Единечната цена
$0.39000
Листови со податоци онлајн
C0805C822J5RACTU PDF
 • серија:SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8200 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206C151J8HAC7800

C1206C151J8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 150PF 10V ULTRA STA

На залиха: 4.784.688

$0.02090

1206J5001P80BQT

1206J5001P80BQT

Syfer

CAP CER 1.8PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 192.841

$0.51856

VJ1206V123MXXCW1BC

VJ1206V123MXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.012UF 25V Y5V 1206

На залиха: 2.689.618

$0.03718

CKC33C683FCGACAUTO

CKC33C683FCGACAUTO

KEMET

KC-LINK 3640 68NF 500VDC C0G

На залиха: 9.123

$12.05664

0805Y2000121KET

0805Y2000121KET

Syfer

CAP CER 120PF 200V X7R 0805

На залиха: 402.074

$0.24871

1111Y2K02P00DQT

1111Y2K02P00DQT

Syfer

CAP CER 2PF 2000V C0G/NP0 1111

На залиха: 124.680

$0.80205

2220Y0250475MDT

2220Y0250475MDT

Syfer

CAP CER 4.7UF 25V X7R 2220

На залиха: 26.164

$4.58632

MA0402CG300G160

MA0402CG300G160

Meritek

CAP CER 30PF 16V C0G/NP0 0402

На залиха: 7.936.507

$0.01260

JMK105BJ225KV-F

JMK105BJ225KV-F

TAIYO YUDEN

CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

VJ0402Y102MLBAJ32

VJ0402Y102MLBAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000 PF 100V X7R 0402 PB

На залиха: 429.405

$0.23288

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв