C0603C562K3RAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C562K3RAC7867
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 5600PF 25V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
8850
Единечната цена
$0.26000
Листови со податоци онлајн
C0603C562K3RAC7867 PDF
 • серија:SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:5600 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603Y200P800HQT

0603Y200P800HQT

Syfer

CAP CER 0.8PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 267.008

$0.37452

FA24X7R2E152KNU06

FA24X7R2E152KNU06

TDK Corporation

CAP CER 1500PF 250V X7R RADIAL

На залиха: 892.299

$0.11207

1812Y0630471KAR

1812Y0630471KAR

Syfer

CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 106.247

$1.03532

MD015A910JAB

MD015A910JAB

Elco (AVX)

CAP CER 91PF 50V NP0 2-DIP

На залиха: 51.063

$2.15420

VJ0805D5R6DXXAC

VJ0805D5R6DXXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 525.403

$0.19033

2220J2K00331FCR

2220J2K00331FCR

Syfer

CAP CER 330PF 2KV C0G/NP0 2220

На залиха: 25.483

$4.70890

C327C124G3G5TA

C327C124G3G5TA

KEMET

CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 68.431

$1.60744

VJ0402D0R2CXCAJ

VJ0402D0R2CXCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.2PF 200V C0G/NP0 0402

На залиха: 597.442

$0.16738

1825Y1000560KCR

1825Y1000560KCR

Syfer

CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 52.006

$2.11512

CGA2B1X8R1E473K050BE

CGA2B1X8R1E473K050BE

TDK Corporation

CAP CER 0.047UF 25V X8R 0402

На залиха: 416.666

$0.24000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв