VY1471M31Y5UQ6TV0

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VY1471M31Y5UQ6TV0
Производителот
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
Опис
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.07431
Листови со податоци онлајн
VY1471M31Y5UQ6TV0 PDF
 • серија:VY1
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:470 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:760VAC
 • температурен коефициент:Y5U (E)
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:X1, Y1
 • апликации:Safety
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial, Disc
 • големина / димензија:0.315" Dia (8.00mm)
 • висина - седење (макс):0.472" (12.00mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.394" (10.00mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1812C162F5HAC7800

C1812C162F5HAC7800

KEMET

CAP CER 1812 1.6NF 50V ULTRA STA

На залиха: 245.814

$0.40681

MA0603CG681K250

MA0603CG681K250

Meritek

CAP CER 680PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 4.830.917

$0.02070

1808Y0160104KXR

1808Y0160104KXR

Syfer

CAP CER 0.1UF 16V X7R 1808

На залиха: 275.398

$0.36311

VJ0805Y471KXXCW1BC

VJ0805Y471KXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 470PF 25V X7R 0805

На залиха: 2.203.128

$0.04539

1812Y6K00180JCT

1812Y6K00180JCT

Syfer

CAP CER 18PF 6KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

2220Y1000331JCR

2220Y1000331JCR

Syfer

CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 48.491

$2.26842

1206Y1000330GQT

1206Y1000330GQT

Syfer

CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 136.716

$0.73144

2220YA250222KXRB16

2220YA250222KXRB16

Syfer

CAP CER 2200PF 250V X7R 2220

На залиха: 80.547

$1.36565

1210Y1000180FCR

1210Y1000180FCR

Syfer

CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 72.677

$1.51354

C0603C109B1HACAUTO

C0603C109B1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 1PF 100V ULTRA STAB

На залиха: 4.985.044

$0.02006

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв