1206J2K01P10CQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J2K01P10CQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.1PF 2KV C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.52124
Листови со податоци онлајн
1206J2K01P10CQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.1 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:2000V (2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D201GXPAJ

VJ0805D201GXPAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 200PF 250V NP0 0805

На залиха: 394.275

$0.25363

C1206X152K5REC7210

C1206X152K5REC7210

KEMET

CAP CER 1206 1.5NF 50V X7R 10%

На залиха: 1.092.657

$0.09152

C0805X682K3RECAUTO

C0805X682K3RECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 6.8NF 25V X7R 10%

На залиха: 1.498.127

$0.06675

1206J0160272FFT

1206J0160272FFT

Syfer

CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 85.016

$1.29386

CGA5L3X8R1C335M160AD

CGA5L3X8R1C335M160AD

TDK Corporation

CAP CER 3.3UF 16V X8R 1206 EPOXY

На залиха: 272.590

$0.36685

VJ0603D300MXXAJ

VJ0603D300MXXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 30PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 954.653

$0.10475

1206Y1500160KQT

1206Y1500160KQT

Syfer

CAP CER 16PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 149.577

$0.66855

2220Y2500330FCR

2220Y2500330FCR

Syfer

CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 17.786

$7.87108

1812Y0250333JFR

1812Y0250333JFR

Syfer

CAP CER 0.033UF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 65.316

$1.68412

K220J10C0GH53L2

K220J10C0GH53L2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 2.790.178

$0.03584

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв