CC0603GPNPO9BN390

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CC0603GPNPO9BN390
Производителот
Yageo
Опис
CAP CER NPO 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01639
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:39 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CDR31BP300BFZRAT

CDR31BP300BFZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 30PF 100V 1% BP 0805

На залиха: 113.261

$0.88291

CL05B153KO5NNNC

CL05B153KO5NNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 0.015UF 16V X7R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C1210X563J5JACAUTO

C1210X563J5JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.056UF 50V U2J 1210

На залиха: 254.110

$0.39353

C0805S473K5RACAUTO

C0805S473K5RACAUTO

KEMET

FAILOPENSMD.047UF 50.0V

На залиха: 885.347

$0.11295

C333C912KAG5TA7301

C333C912KAG5TA7301

KEMET

CAP CER 9100PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 465.419

$0.21486

C0805X333M5REC7210

C0805X333M5REC7210

KEMET

CAP CER 0805 33NF 50V X7R 20%

На залиха: 1.868.460

$0.05352

2220Y0100275JXT

2220Y0100275JXT

Syfer

CAP CER 2.7UF 10V X7R 2220

На залиха: 34.196

$3.50908

1808J1000560KFT

1808J1000560KFT

Syfer

CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 227.123

$0.44029

HMK105B7152MVHFE

HMK105B7152MVHFE

TAIYO YUDEN

CAP MLCC 1500PF 100V X7R 0402

На залиха: 2.917.152

$0.03428

1210Y5000122GAR

1210Y5000122GAR

Syfer

CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 104.764

$0.95452

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв