0603J0500270FAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603J0500270FAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.60575
Листови со податоци онлајн
0603J0500270FAT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220Y2500180KFT

2220Y2500180KFT

Syfer

CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 37.635

$3.18847

1808J0160270JFT

1808J0160270JFT

Syfer

CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 222.915

$0.44860

0603Y0160101KCT

0603Y0160101KCT

Syfer

CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 590.318

$0.16940

K223Z15Y5VF53H5

K223Z15Y5VF53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL

На залиха: 1.610.824

$0.06208

GRM0335C1H150JA01D

GRM0335C1H150JA01D

TOKO / Murata

CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

0805J2000333JXT

0805J2000333JXT

Syfer

CAP CER 0.033UF 200V X7R 0805

На залиха: 407.880

$0.24517

C325C823F5G5TA7301

C325C823F5G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.082UF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 40.470

$2.71804

VJ0402D2R7DLAAP

VJ0402D2R7DLAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 959.140

$0.10426

C0402C399D4GACTU

C0402C399D4GACTU

KEMET

CAP CER 3.9PF 16V NP0 0402

На залиха: 1.338.867

$0.07469

GRM033R71E472KE14D

GRM033R71E472KE14D

TOKO / Murata

CAP CER 4700PF 25V X7R 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв