C1206C822K4HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C822K4HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 8.2NF 16V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03490
Листови со податоци онлајн
C1206C822K4HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8200 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J0630121FCR

1206J0630121FCR

Syfer

CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 142.685

$0.70084

MD015A152KAB

MD015A152KAB

Elco (AVX)

CAP CER 1500PF 50V NP0 2-DIP

На залиха: 48.526

$2.26680

C0805X393K4JAC7800

C0805X393K4JAC7800

KEMET

CAP CER 0.039UF 16V U2J 0805

На залиха: 789.141

$0.12672

1825Y1K50271MXR

1825Y1K50271MXR

Syfer

CAP CER 270PF 1.5KV X7R 1825

На залиха: 84.549

$1.30102

2220J2K00391JCT

2220J2K00391JCT

Syfer

CAP CER 390PF 2KV C0G/NP0 2220

На залиха: 70.419

$1.56207

GMC10X7R271K50NT

GMC10X7R271K50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 270PF 50V X7R 0603

На залиха: 20.000.000

$0.00500

C0603C270G3HAC7867

C0603C270G3HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 27PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 8.741.258

$0.01144

1206J1K50121FCT

1206J1K50121FCT

Syfer

CAP CER 120PF 1.5KV C0G/NP0 1206

На залиха: 116.900

$0.85543

VJ0603D111KXAAJ

VJ0603D111KXAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 110PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 826.993

$0.12092

1825J0250680FCT

1825J0250680FCT

Syfer

CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 1825

На залиха: 18.426

$7.59780

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв