C0805X181G1HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805X181G1HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 180PF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04452
Листови со податоци онлајн
C0805X181G1HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:180 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1005X5R1E155M050BC

C1005X5R1E155M050BC

TDK Corporation

CAP CER 1.5UF 25V X5R 0402

На залиха: 277.777

$0.36000

C410C331K5G5TA7200

C410C331K5G5TA7200

KEMET

CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 217.391

$0.46000

GQM1555C2D8R8CB01J

GQM1555C2D8R8CB01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 690.321

$0.14486

1808Y1000473MXT

1808Y1000473MXT

Syfer

CAP CER 0.047UF 100V X7R 1808

На залиха: 251.978

$0.39686

CKC21X223KWGAC7210

CKC21X223KWGAC7210

KEMET

KC-LINK 2220 22NF 650VDC C0G

На залиха: 64.797

$1.69759

C315C752FAG5TA7301

C315C752FAG5TA7301

KEMET

CAP CER 7500PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 99.415

$1.10647

1206J2500393MXR

1206J2500393MXR

Syfer

CAP CER 0.039UF 250V X7R 1206

На залиха: 407.348

$0.24549

VJ0402D750GXXAC

VJ0402D750GXXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 75PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 160.973

$0.62122

1210Y0250394MDT

1210Y0250394MDT

Syfer

CAP CER 0.39UF 25V X7R 1210

На залиха: 134.222

$0.74503

2225J2000563KDR

2225J2000563KDR

Syfer

CAP CER 0.056UF 200V X7R 2225

На залиха: 41.286

$2.66434

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв