2225Y1K00821GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y1K00821GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.86557
Листови со податоци онлајн
2225Y1K00821GCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C430C472FAG5TA7200

C430C472FAG5TA7200

KEMET

CAP CER 4700PF 250V C0G AXIAL

На залиха: 526.537

$0.18992

0603J300P500CQT

0603J300P500CQT

Syfer

CAP CER 0.5PF 300V C0G/NP0 0603

На залиха: 425.658

$0.23493

2225J1K50332KXT

2225J1K50332KXT

Syfer

CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 2225

На залиха: 73.079

$1.50520

0805Y0630472JCT

0805Y0630472JCT

Syfer

CAP CER 4700PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 401.832

$0.24886

1812J2K00821KXR

1812J2K00821KXR

Syfer

CAP CER 820PF 2KV X7R 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

VJ0805A3R9BXACW1BC

VJ0805A3R9BXACW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.203.128

$0.04539

VJ0603D330KLBAC

VJ0603D330KLBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 848.176

$0.11790

1825J0630821GCR

1825J0630821GCR

Syfer

CAP CER 820PF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 33.737

$3.55684

GJM0335C2A2R1CB01D

GJM0335C2A2R1CB01D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 5.906.674

$0.01693

0603J0100122KCT

0603J0100122KCT

Syfer

CAP CER 1200PF 10V C0G/NP0 0603

На залиха: 599.017

$0.16694

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв