VJ0805A270KXBAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805A270KXBAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05456
Листови со податоци онлајн
VJ0805A270KXBAP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GMD155R71C683KA11J

GMD155R71C683KA11J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 393.979

$0.25382

C0805C0G500-5R6DNP

C0805C0G500-5R6DNP

Venkel LTD

CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 8.000.000

$0.01250

1812Y0500124MET

1812Y0500124MET

Syfer

CAP CER 0.12UF 50V X7R 1812

На залиха: 97.606

$1.12697

1206J1K04P30HQT

1206J1K04P30HQT

Syfer

CAP CER 4.3PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 54.793

$2.00754

FK18X7R1H104K

FK18X7R1H104K

TDK Corporation

CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 312.500

$0.32000

2220J1000333FFR

2220J1000333FFR

Syfer

CAP CER 0.033UF 100V C0G 2220

На залиха: 8.004

$13.74184

0805Y0630510FQT

0805Y0630510FQT

Syfer

CAP CER 51PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 66.715

$1.64878

1111Y1500182KQT

1111Y1500182KQT

Syfer

CAP CER 1800PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 56.548

$1.94523

0603J0630151JDR

0603J0630151JDR

Syfer

CAP CER 150PF 63V X7R 0603

На залиха: 507.176

$0.19717

1812Y1000124KER

1812Y1000124KER

Syfer

CAP CER 0.12UF 100V X7R 1812

На залиха: 97.941

$1.12312

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв