1206Y1K50682MXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y1K50682MXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.25885
Листови со податоци онлајн
1206Y1K50682MXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:6800 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:1500V (1.5kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LLL31MR71C105MA01K

LLL31MR71C105MA01K

TOKO / Murata

CAP CER 1.0UF 16V X7R 0612

На залиха: 1.044.495

$0.09574

C0805C751K1HAC7800

C0805C751K1HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 750PF 100V ULTRA ST

На залиха: 8.576.329

$0.01166

600S150FW250XT

600S150FW250XT

American Technical Ceramics

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 71.895

$1.53000

2225Y2K50152MXT

2225Y2K50152MXT

Syfer

CAP CER 1500PF 2.5KV X7R 2225

На залиха: 49.647

$2.21562

1825Y2500223MXR

1825Y2500223MXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 250V X7R 1825

На залиха: 57.670

$1.90740

C0603C180J2GACTU

C0603C180J2GACTU

KEMET

CAP CER 18PF 200V NP0 0603

На залиха: 270.270

$0.37000

C0805V223KCRACAUTO

C0805V223KCRACAUTO

KEMET

COMSMDHIVOLTAGE.022UF 500V

На залиха: 783.699

$0.12760

C0603C112M4HAC7867

C0603C112M4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 1.1NF 16V ULTRA STA

На залиха: 17.094.017

$0.00585

C1206C122F1GACTU

C1206C122F1GACTU

KEMET

CAP CER 1200PF 100V NP0 1206

На залиха: 127.260

$0.78579

C1206C103M4JAC7800

C1206C103M4JAC7800

KEMET

CAP CER 10000PF 16V U2J 1206

На залиха: 1.326.963

$0.07536

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв