1812Y2500563KDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y2500563KDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.056UF 250V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.05677
Листови со податоци онлајн
1812Y2500563KDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.056 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J0250332FCR

1808J0250332FCR

Syfer

CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 109.856

$0.91028

0603Y016P470BCT

0603Y016P470BCT

Syfer

CAP CER 0.47PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 317.793

$0.31467

1808J0500183JDT

1808J0500183JDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V X7R 1808

На залиха: 156.169

$0.64033

1808J0100562GCR

1808J0100562GCR

Syfer

CAP CER 5600PF 10V C0G/NP0 1808

На залиха: 207.391

$0.48218

1206Y6300221KCR

1206Y6300221KCR

Syfer

CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 504.821

$0.19809

C0603C111J3HACAUTO

C0603C111J3HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 110PF 25V ULTRA STA

На залиха: 7.331.378

$0.01364

C1206X333F5GECAUTO7210

C1206X333F5GECAUTO7210

KEMET

CAP CER 1206 33NF 50V C0G 1%

На залиха: 243.320

$0.41098

1210J2K00181GCR

1210J2K00181GCR

Syfer

CAP CER 180PF 2KV C0G/NP0 1210

На залиха: 119.846

$0.83440

CBR06C509A1GAC

CBR06C509A1GAC

KEMET

CAP CER 5PF 100V NP0 0603

На залиха: 480.284

$0.20821

VJ0402D100FXBAJ

VJ0402D100FXBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 104.638

$0.95567

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв