0505Y1000220JQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0505Y1000220JQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0505
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.53995
Листови со податоци онлајн
0505Y1000220JQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0505 (1313 Metric)
 • големина / димензија:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.050" (1.27mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805A470KXAMC

VJ0805A470KXAMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.014.910

$0.04963

2225J2000100GCT

2225J2000100GCT

Syfer

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 29.470

$4.07188

C328C120F3G5TA7301

C328C120F3G5TA7301

KEMET

CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 228.320

$0.43798

C0603X229B4HACAUTO

C0603X229B4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 2.2PF 16V ULTRA STA

На залиха: 3.317.850

$0.03014

1206Y2000330GFR

1206Y2000330GFR

Syfer

CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 180.645

$0.55357

1210Y0250183KCT

1210Y0250183KCT

Syfer

CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 1210

На залиха: 150.986

$0.66231

VJ1210A102KXEAT

VJ1210A102KXEAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 500V NP0 1210

На залиха: 433.990

$0.23042

1825Y2500184KXT

1825Y2500184KXT

Syfer

CAP CER 0.18UF 250V X7R 1825

На залиха: 51.118

$2.15186

HMJ212BB7103KGHT

HMJ212BB7103KGHT

TAIYO YUDEN

CAP CER 10000PF 100V X7R 0805

На залиха: 263.157

$0.38000

0805J0500823MXT

0805J0500823MXT

Syfer

CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805

На залиха: 491.521

$0.20345

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв