C0805C272G8HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C272G8HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 2.7NF 10V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.02111
Листови со податоци онлајн
C0805C272G8HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2700 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D150MLXAP

VJ0805D150MLXAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 472.344

$0.21171

1808Y0250562JFR

1808Y0250562JFR

Syfer

CAP CER 5600PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 204.419

$0.48919

C0805C432F4HAC7800

C0805C432F4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 4.3NF 16V ULTRA STA

На залиха: 2.098.635

$0.04765

C326C152GAG5TA

C326C152GAG5TA

KEMET

CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

C0805C223F3GEC7800

C0805C223F3GEC7800

KEMET

CAP CER 0805 22NF 25V C0G 1%

На залиха: 1.825.483

$0.05478

KTJ500B476M76BFT00

KTJ500B476M76BFT00

United Chemi-Con

CAP CER 47UF 50V X7R SMD

На залиха: 18.617

$7.52000

2225Y2000273JDR

2225Y2000273JDR

Syfer

CAP CER 0.027UF 200V X7R 2225

На залиха: 33.362

$3.59688

0603J5001P20DCR

0603J5001P20DCR

Syfer

CAP CER 1.2PF 500V C0G/NP0 0603

На залиха: 852.369

$0.11732

C315C689BAG5TA7301

C315C689BAG5TA7301

KEMET

CAP CER RAD 6.8PF 250V C0G

На залиха: 331.202

$0.30193

VJ1206Y102MXCAC

VJ1206Y102MXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 200V X7R 1206

На залиха: 1.062.473

$0.09412

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв