GCQ1555C1H9R2DB01D

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GCQ1555C1H9R2DB01D
Производителот
TOKO / Murata
Опис
CAP CER 9.2PF 50V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06603
Листови со податоци онлајн
GCQ1555C1H9R2DB01D PDF
 • серија:GCQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:9.2 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
WYO222MCMBP0KR

WYO222MCMBP0KR

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL

На залиха: 589.553

$0.16962

VJ0603A100FFBAC

VJ0603A100FFBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 103.383

$1.06400

1812J0250180JCT

1812J0250180JCT

Syfer

CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 1812

На залиха: 110.734

$0.90306

QCCP501Q2R7C1GV001T

QCCP501Q2R7C1GV001T

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 2.311.604

$0.04326

0805Y0160331FFT

0805Y0160331FFT

Syfer

CAP CER 330PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 134.506

$0.74346

2220J5000392GFR

2220J5000392GFR

Syfer

CAP CER 3900PF 500V C0G/NP0 2220

На залиха: 30.647

$3.91552

2225Y0630220JCT

2225Y0630220JCT

Syfer

CAP CER 22PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 47.001

$2.34034

1206J0631P50BAT

1206J0631P50BAT

Syfer

CAP CER 1.5PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 112.735

$0.88703

1206Y1001P00CAR

1206Y1001P00CAR

Syfer

CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 232.855

$0.42945

1206Y0250182GCR

1206Y0250182GCR

Syfer

CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 233.929

$0.42748

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв