1812Y1000680JFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y1000680JFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.23061
Листови со податоци онлајн
1812Y1000680JFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J2K50180GCR

1812J2K50180GCR

Syfer

CAP CER 18PF 2.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 81.330

$1.35250

1111Y1000221JQT

1111Y1000221JQT

Syfer

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1111

На залиха: 93.280

$1.17924

1825Y1K00221GCT

1825Y1K00221GCT

Syfer

CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1825

На залиха: 40.470

$2.71800

HC0805CG3R3C631

HC0805CG3R3C631

Meritek

CAP CER 3.3PF 630V C0G/NP0 0805

На залиха: 2.577.319

$0.03880

FA11C0G2A683JNU06

FA11C0G2A683JNU06

TDK Corporation

CAP CER 0.068UF 100V C0G RADIAL

На залиха: 93.220

$1.18000

GRM21BC80G107ME15L

GRM21BC80G107ME15L

TOKO / Murata

CAP CER 100UF 4V X6S 0805

На залиха: 57.894

$1.90000

1812Y5000332KXT

1812Y5000332KXT

Syfer

CAP CER 3300PF 500V X7R 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

1808J2500562JCT

1808J2500562JCT

Syfer

CAP CER 5600PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 144.011

$0.69439

VJ1210Y393MLAAJ32

VJ1210Y393MLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 39000 PF 50V X7R 1210 PB

На залиха: 165.631

$0.60375

C317C301G3G5TA

C317C301G3G5TA

KEMET

CAP CER 300PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 301.241

$0.33196

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв