2220Y0500391KCR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y0500391KCR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.75341
Листови со податоци онлајн
2220Y0500391KCR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.165" (4.20mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y5000221FCR

1210Y5000221FCR

Syfer

CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 104.552

$1.05210

CDR33BP222BJZRAT

CDR33BP222BJZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 2200PF 100V 5% BP 1210

На залиха: 219.365

$0.45586

C1825C274J5RACTU

C1825C274J5RACTU

KEMET

CAP CER 0.27UF 50V X7R 1825

На залиха: 101.779

$0.98252

K681J15C0GF5UH5

K681J15C0GF5UH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 1.492.314

$0.06701

0603J1003P30BCR

0603J1003P30BCR

Syfer

CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 285.779

$0.34992

1206J1K00180FQT

1206J1K00180FQT

Syfer

CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 40.132

$2.74092

GQM2195C2A181GB12D

GQM2195C2A181GB12D

TOKO / Murata

CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 78.571

$1.40000

1210J2000181GAR

1210J2000181GAR

Syfer

CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 99.570

$1.10474

0805Y0630562JXT

0805Y0630562JXT

Syfer

CAP CER 5600PF 63V X7R 0805

На залиха: 516.235

$0.19371

1210Y2000563MXT

1210Y2000563MXT

Syfer

CAP CER 0.056UF 200V X7R 1210

На залиха: 216.877

$0.46109

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв