C322C151GAG5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C322C151GAG5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.33196
Листови со податоци онлајн
C322C151GAG5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:150 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.260" (6.60mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1206A5R6CLAAJ32

VJ1206A5R6CLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 5.6 PF 50V NP0(C0G) 1206

На залиха: 106.386

$1.03397

GRM319R71E684JA01J

GRM319R71E684JA01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 820.950

$0.12181

1808Y0630182KCR

1808Y0630182KCR

Syfer

CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 351.123

$0.28480

VJ0805Y393KLAAJ32

VJ0805Y393KLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 39000 PF 50V X7R 0805 PB

На залиха: 202.979

$0.49266

1812Y1K00180GAT

1812Y1K00180GAT

Syfer

CAP CER 18PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 56.579

$1.94416

2225J0630820GCT

2225J0630820GCT

Syfer

CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 31.595

$3.79797

C901U240JZSDAAWL45

C901U240JZSDAAWL45

KEMET

CAP CER 24PF 440VAC SL RADIAL

На залиха: 1.262.626

$0.07920

C1210C472JBGAL7800

C1210C472JBGAL7800

KEMET

CAP CER 4700PF 630V NP0 1210

На залиха: 149.104

$0.67067

C1210W563KDRACTU

C1210W563KDRACTU

KEMET

CAP CER 0.056UF 1KV X7R 1210

На залиха: 125.000

$0.80000

0805J0253P30CFT

0805J0253P30CFT

Syfer

CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 312.304

$0.32020

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв