2220Y0160100KFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y0160100KFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.96282
Листови со податоци онлајн
2220Y0160100KFR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808YA250391GCTSPU

1808YA250391GCTSPU

Syfer

CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 88.183

$1.24740

1812Y0500330GAR

1812Y0500330GAR

Syfer

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1812

На залиха: 60.447

$1.81975

1808CC103KAT1A

1808CC103KAT1A

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 630V X7R 1808

На залиха: 216.450

$0.46200

VJ0805D300MXAAC

VJ0805D300MXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 30PF 50V NP0 0805

На залиха: 472.344

$0.21171

0805J1000472MDT

0805J1000472MDT

Syfer

CAP CER 4700PF 100V X7R 0805

На залиха: 486.760

$0.20544

1206J1500560KQT

1206J1500560KQT

Syfer

CAP CER 56PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 186.330

$0.53668

FA28C0G1H151JNU06

FA28C0G1H151JNU06

TDK Corporation

CAP CER 150PF 50V C0G RADIAL

На залиха: 322.580

$0.31000

1206Y6300182KXR

1206Y6300182KXR

Syfer

CAP CER 1800PF 630V X7R 1206

На залиха: 473.350

$0.21126

1210J2500222JFR

1210J2500222JFR

Syfer

CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 130.893

$0.76398

C324C472KAG5TA

C324C472KAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 4.7NF 250V C0G 10%

На залиха: 601.539

$0.16624

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв