VJ0402A150FXACW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0402A150FXACW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.04312
Листови со податоци онлајн
VJ0402A150FXACW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J2500273GCT

2220J2500273GCT

Syfer

CAP CER 0.027UF 250V C0G 2220

На залиха: 25.164

$4.76864

1812Y6300823JXR

1812Y6300823JXR

Syfer

CAP CER 0.082UF 630V X7R 1812

На залиха: 63.983

$1.71919

1206J0630101KCT

1206J0630101KCT

Syfer

CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 497.586

$0.20097

GRM32NR61A226KE19L

GRM32NR61A226KE19L

TOKO / Murata

CAP CER 22UF 10V X5R 1210

На залиха: 94.827

$1.16000

1808J0250332JDR

1808J0250332JDR

Syfer

CAP CER 3300PF 25V X7R 1808

На залиха: 223.758

$0.44691

C1206C331GDGACTU

C1206C331GDGACTU

KEMET

CAP CER 330PF 1KV NP0 1206

На залиха: 295.875

$0.33798

GJM0335C1H6R4CB01J

GJM0335C1H6R4CB01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 14.450.867

$0.00692

2220J1K50223KXR

2220J1K50223KXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 2220

На залиха: 77.629

$1.41699

C410C129BAG5TA

C410C129BAG5TA

KEMET

CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 804.117

$0.12436

1210J2500120JFT

1210J2500120JFT

Syfer

CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 153.534

$0.65132

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв