C322C270F3G5TA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C322C270F3G5TA
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.53182
Листови со податоци онлајн
C322C270F3G5TA PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
 • висина - седење (макс):0.260" (6.60mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805Y561JXJAC

VJ0805Y561JXJAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 560PF 16V X7R 0805

На залиха: 3.342.245

$0.02992

GMC10X7R183K100NT

GMC10X7R183K100NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 0.018UF 100V X7R 0603

На залиха: 2.500.000

$0.04000

1210Y6300393JXR

1210Y6300393JXR

Syfer

CAP CER 0.039UF 630V X7R 1210

На залиха: 183.718

$0.54431

GRM31CR60J107MEA8L

GRM31CR60J107MEA8L

TOKO / Murata

CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206

На залиха: 181.818

$0.55000

C0402C919C5HACAUTO

C0402C919C5HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 9.1PF 50V ULTRA STA

На залиха: 7.331.378

$0.01364

1210Y5000392KET

1210Y5000392KET

Syfer

CAP CER 3900PF 500V X7R 1210

На залиха: 240.500

$0.41580

VJ1210Y821JBFAT4X

VJ1210Y821JBFAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 2KV X7R 1210

На залиха: 168.713

$0.59272

VJ0805D1R6DXAAP

VJ0805D1R6DXAAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.6PF 50V NP0 0805

На залиха: 544.484

$0.18366

2220J1K50272GCR

2220J1K50272GCR

Syfer

CAP CER 2700PF 1.5KV C0G 2220

На залиха: 36.196

$3.31520

2225Y1K50391KCT

2225Y1K50391KCT

Syfer

CAP CER 390PF 1.5KV C0G/NP0 2225

На залиха: 50.112

$2.19505

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв