C1206X300F5HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206X300F5HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 30PF 50V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.13662
Листови со податоци онлајн
C1206X300F5HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:30 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J2000101GFR

2220J2000101GFR

Syfer

CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 23.776

$5.46756

0805J0160150JFT

0805J0160150JFT

Syfer

CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 472.009

$0.21186

0805J0100472KCR

0805J0100472KCR

Syfer

CAP CER 4700PF 10V C0G/NP0 0805

На залиха: 480.607

$0.20807

1206Y2500183MXT

1206Y2500183MXT

Syfer

CAP CER 0.018UF 250V X7R 1206

На залиха: 450.937

$0.22176

GRM0225C1E5R9WA03L

GRM0225C1E5R9WA03L

TOKO / Murata

CAP CER 5.9PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 625.000

$0.16000

CC1206JRX7R7BB274

CC1206JRX7R7BB274

Yageo

CAP CER X7R 1206

На залиха: 1.146.131

$0.08725

C1608C0G1H152K080AA

C1608C0G1H152K080AA

TDK Corporation

CAP CER 1500PF 50V C0G 0603

На залиха: 588.235

$0.17000

C11CF9R1B-9ZN-X1T

C11CF9R1B-9ZN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 0505

На залиха: 141.163

$0.70840

0805J0500821MDR

0805J0500821MDR

Syfer

CAP CER 820PF 50V X7R 0805

На залиха: 595.415

$0.16795

1812Y0160180JCT

1812Y0160180JCT

Syfer

CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 103.235

$0.96866

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв