2225Y1K00681JFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y1K00681JFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 680PF 1KV C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.20520
Листови со податоци онлајн
2225Y1K00681JFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:680 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1210X139D8HAC7800

C1210X139D8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 1.3PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.266.464

$0.07896

CC0603JPNPO9BN151

CC0603JPNPO9BN151

Yageo

CAP CER NPO 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

2225J5K00182KXR

2225J5K00182KXR

Syfer

CAP CER 1800PF 5KV X7R 2225

На залиха: 100.526

$1.09424

C0805C332M5RECAUTO

C0805C332M5RECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 3.3NF 50V X7R 20%

На залиха: 2.215.330

$0.04514

1210J2000100JCR

1210J2000100JCR

Syfer

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 243.932

$0.40995

CK05BX104KT/R

CK05BX104KT/R

KEMET

CAP CER 0.1UF 50V BX RADIAL

На залиха: 101.851

$1.08000

C0603X309C4HAC7867

C0603X309C4HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 3PF 16V ULTRA STABL

На залиха: 7.836.990

$0.01276

VJ0805A270JXAMP

VJ0805A270JXAMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 1.527.417

$0.06547

06031A150J4T2A

06031A150J4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 15PF 100V NP0 0603

На залиха: 2.518.257

$0.03971

SQCAEA9R1CAT1A

SQCAEA9R1CAT1A

Elco (AVX)

CAP CER

На залиха: 110.433

$0.90552

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв