12065C683JAT4A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
12065C683JAT4A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 0.068UF 50V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06991
Листови со податоци онлајн
12065C683JAT4A PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.068 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.94mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206X101J2GAC7800

C1206X101J2GAC7800

KEMET

CAP CER 100PF 200V NP0 1206

На залиха: 545.018

$0.18348

LD023C103KAB2A

LD023C103KAB2A

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 25V X7R 0402

На залиха: 149.253

$0.67000

0805Y0500151KET

0805Y0500151KET

Syfer

CAP CER 150PF 50V X7R 0805

На залиха: 477.213

$0.20955

C316C309B3G5TA7301

C316C309B3G5TA7301

KEMET

CAP CER 3PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 331.202

$0.30193

1812J1K00270FFT

1812J1K00270FFT

Syfer

CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 39.092

$3.06964

C0402C200F4HACAUTO

C0402C200F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 20PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 476.190

$0.21000

1206Y1000331KAR

1206Y1000331KAR

Syfer

CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 326.019

$0.30673

C0805X5R250-475MNE

C0805X5R250-475MNE

Venkel LTD

CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805

На залиха: 3.841.721

$0.02603

0805Y0631P20BCT

0805Y0631P20BCT

Syfer

CAP CER 1.2PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 213.237

$0.46896

0805Y0160333MDR

0805Y0160333MDR

Syfer

CAP CER 0.033UF 16V X7R 0805

На залиха: 434.896

$0.22994

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв