VJ1206A8R2CXEAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206A8R2CXEAC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.13386
Листови со податоци онлајн
VJ1206A8R2CXEAC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8.2 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.067" (1.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J0630392FCT

1825J0630392FCT

Syfer

CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 19.681

$7.11326

C1206X330F3HACAUTO

C1206X330F3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 33PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 731.957

$0.13662

C0603X7R500-472KNP

C0603X7R500-472KNP

Venkel LTD

CAP CER 4700PF 50V X7R 0603

На залиха: 16.000.000

$0.00625

1808J2K00181KCT

1808J2K00181KCT

Syfer

CAP CER 180PF 2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 230.101

$0.43459

VJ1206Y102KXBMP

VJ1206Y102KXBMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 100V X7R 1206

На залиха: 1.875.468

$0.05332

VJ0805A821FXBPW1BC

VJ0805A821FXBPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 303.674

$0.32930

1206Y1K50103MXR

1206Y1K50103MXR

Syfer

CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 1206

На залиха: 367.782

$0.27190

VJ1808A821KXGAT

VJ1808A821KXGAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 296.639

$0.33711

1210Y2500820GFR

1210Y2500820GFR

Syfer

CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 92.176

$1.19336

0805Y0160562FCT

0805Y0160562FCT

Syfer

CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 107.353

$0.93150

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв